TMSF İnanlar Mağdurlarıyla Toplantı Yaptı

TMSF İNANLAR MAĞDURLARIYLA TOPLANTI YAPTI

 

İnanlar’dan daire alıp mağdur olan mal sahiplerinin temsilcileri çözüm arayışı için TMSF yetkilileriyle toplantı yaptı. Toplantıda sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

 

FETÖ soruşturması kapsamında, hakkında dava açılan ve sahibinin yurt dışına kaçtığı iddia edilen İnanlar İnşaatın yönetimi TMSF’ye devredilmişti.  TMSF tarafından atanan Kayyımlar göreve geldikten sonra tüm dosyaları tek tek inceledi. Bankalar ve diğer taraflar ile bir araya gelerek çözüm üretme çalışmalarına başlanmıştı.

 

İnanlar AŞ ‘de görevli TMSF kayyım yönetimi,  şirketin genel ve mali durumu ile ilgile yaptığı çalışmalar, tespitler, sorunlar ve çözüm önerileri hak sahipleri temsilcileriyle paylaştı.

 

Katılımcı, demokratik bir yöntemle TMSF’de yapılan toplantında; paydaşlara çözüm önerileri getirildi. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Sunum yapılarak her ayrıntı mağdur temsilcileri ile paylaşıldı. Soru cevap bölümünde ise, her soru TMSF kayyımları tarafından cevaplandı.

 

Yaklaşık 525 hak sahibinin mağdur olduğu, sorunun firmanın kendi öz kaynaklarıyla çözülebilmesi için ortak çalışmaların devam etmesi kararlaştırıldı.   

 

Mağdur temsilcileri, çözüm önerilerini olumlu karşılarken, kendi aralarında konuyu paylaşarak sürecin hep birlikte yürütülmesi görüşünde birleşti.  TMSF yönetimi de bu toplantıların dönem dönem yapılmasına,  site yönetimleri ile sürecin birlikte yürütülmesine karar verildi.